Rugby: Lechia trzecia

Rugbiści Lechii Gdańsk pokonali na swoim boisku w ostatnim meczu rozgrywek ligowych Ogniwo Sopot 34:19 (24:7) i zapewnili sobie brązowe medale mistrzostw Polski. W poprzednich trzech latach zdobywali złote medale.

Gdańszczanie prowadzili od początku. Po przyłożeniu Piotra Piszczka i podwyższeniu Rafała Janeczki było 7:0. Goście wyrównali, ale kolejne przyłożenia Roberta Kwiatkowskiego i Dariusza Wantocha-Rekowskiego, wraz z podwyższeniami Janeczki oraz kop tego ostatniego z rzutu karnego dały Lechii prowadzenie do przerwy 24:7. W drugiej połowie Lechia pilnowała wyniku. 250 mecz w biało-zielonych barwach rozegrał Sławomir Kaszuba.

Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 34:19 (24:7)

Punkty dla Lechii: Janeczko 14, Piszczek, Kwiatkowski, Wantoch-Rekowski, Narwojsz po 5; dla Ogniwa: Zeszutek 10, Żuk 5, Szablewski 4.

Skład Lechii: Kacprzak, Buczek, Kaszuba - Dabkiewicz, Doroszkiewicz - Panasiuk, Płonka, Wantoch-Rekowski - Janeczko - Wilczuk - Piszczek, Rokicki, Bracik, Kwiatkowski - Jurkowski oraz Wenta, Płoński, Lademann, Olszewski, Narwojsz.

W finale zagrają rugbiści Arki Gdynia i Budowlanych Łódź. Za dwa tygodnie odbędą się mistrzostwa Polski w rugby siedmioosobowym. Lechia broni tytułu z ubiegłego roku.