Rugby: Lechia – Arka 26:29

Czwarty ligowy mecz z rzędu przegrali rugbiści Lechii Gdańsk, tym razem na swoim boisku z Arką Gdynia różnicą 3 punktów. Arka prowadzi w tabeli z 31 punktami, Lechia jest czwarta – 15 pkt.

Na bocznym boisku stadionu MOSiR na ul. Traugutta w pierwszej połowie zdecydowanie lepsza była Arka. Prowadziła 20:0, bo gdańscy zawodnicy nie byli w stanie zapanować nad Dawidem Banaszkiem, który zdobywał punkty z przyłożenia, drop-goali, rzutów karnych i podwyższeń. Dopiero pod koniec Lechii udało się zdobyć pierwsze przyłożenie.

Po przerwie zespoły zamieniły się rolami – Arka niewiele mogła, za to Lechia szalała, by dogonić rywali i wynik. Biało-zielonych nie interesowały karne, ich gra była nastawiona na przyłożenia. Udało się to trzy razy. W 70. minucie był remis 26:26 i Lechia nadal atakowała. Punkty z karnego, decydujące o zwycięstwie, zdobył jednak Banaszek.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 26:29 (7:23)

Punkty zdobyli: Rafał Janeczko 6, Mariusz Wilczuk 5, Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Tomasz Rokicki 5, Dawid Lorentowicz 5 dla Lechii oraz Dawid Banaszek 24, Radosław Bysewski 5 dla Arki.

Skład Lechii: Witoszyński, Buczek (2, Wenta), Kaszuba (75, Kacprzak) - Doroszkiewicz (41, Dabkiewicz), Lademan (69, Panasiuk) - Płonka, Hedesz, Wantoch-Rekowski (78, Olszewski) - Janeczko - Wilczuk - Zajkowski, Bracik, Rokicki, Robert Kwiatkowski – Lorentowicz.