Radosław Glonek tuż za podium ME

Radosławowi Glonkowi floreciście (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zabrakło szczęścia w turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy, zajął tam piąte miejsce.

Radosławowi Glonkowi floreciście (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zabrakło szczęścia w turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy, zajął tam piąte miejsce.Gdańszczanin pewnie wygrywał swoje pojedynki  i po eliminacjach rozstawiony był z ‘’jedynką’’. W ćwierćfinale zmierzył się z Rosjaninem Aleksiejem Czeremisinowem, lider reprezentacji Rosji już na początku uzyskał prowadzenie, a przewaga była zbyt duża aby Radek mógł ją nadrobić. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 15:13 i nasz zawodnik jak się później okazało był najbliżej by pokonać już aktualnego Mistrza Europy. W finale Aleksiej Czeremisinow pokonał wysoko zawodnika  z Niemiec Benjamina Kleibrinka(15:7). Brązowe medale wywalczyli Richard Kruse (Wielka Brytania) i Michał Majewski (AZS AWF Warszawa).

Wyniki: Ćwierćfinały: Aleksiej Czeremisinow (Rosja) - Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13; Benjamin Kleibrink (Niemcy) - Andre Wesseles (Niemcy) 15:12;Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) - Aleksander Czupenicz (Czechy) 15:8;Richard Kruse (Wielka Brytania) - Renal Ganiejew (Rosja) 15:4;Półfinały:Czeremisinow – Kruse 15:11;Kleibrink – Majewski 15:14

Finał:Czeremisinow – Kleibrink 15:7;Kolejność:1. Aleksiej Czeremisinow (Rosja);2. Benjamin Kleibrink (Niemcy);3. Richard Kruse (Wielka Brytania);3. Michał Majewski (AZS AWF Warszawa);
5. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).