Puchar Świata florecistek: drużyna trzecia

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w pierwszych w tym roku zawodach o Puchar Świata.

W składzie znalazły się trzy zawodniczki Sietomu AZS AWFiS Gdańsk: Sylwia Gruchała, Anna Rybicka i Karolina Chlewińska. Czwarta to Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań). W turnieju indywidualnym Rybicka była 8., a Gruchała 11. Zawody rozegrano w niemieckim Tauberbischofsheim.

Polki rozpoczęły od zwycięstw nad Singapurem 44:14 i Niemkami 45:23. W półfinale trafiły na Włoszki, mistrzynie świata i przegrały 38:43, chociaż w ostatniej walce Gruchała pokonała słynną Valentinę Vezzali 8:2. W spotkaniu o trzecie miejsce nasze zawodniczki pokonały Koreę Południową (nr 2 w rankingu światowym) 45:31. W finale Rosjanki pokonały Włoszki.

Rybicka w ćwierćfinale turnieju indywidualnego trafiła na Elisę Di Franciscę, numer 3 w rankingu światowym. Przegrała tylko 12:13, a potem Włoszka nie miała konkurentek. Gruchałę od awansu do ćwierćfinału też dzieliło tylko jedno trafienie ? przegrała 12:13 z Rosjanką Jekateriną Łamonową.

PŚ florecistek w Tauberbischofsheim: 1. E. Di Francisca (Włochy); 2. I. Derigłazowa (Rosja); 3. J. Łamonowa (Rosja) i I. Salvatori (Włochy); 5. Hee Sook Jeon (Korea Płd.); 6. L. Korobiejnikowa (Rosja); 7. A. Mohamed (Węgry); 8. A. Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)? 11. S. Gruchała (Sietom AZS AWFiS); 45. M. Susfał (D'Artagnan Ursynów); 54. K. Chlewińska (Sietom AZS AWFiS); 64. M. Synoradzka, 67. M. Wojtkowiak (obie AZS AWF Poznań); 76. M. Knop (Sietom AZS AWFiS); 103. M. Matysik (AZS AWF Warszawa); 105. K. Kryczało (AZS AWF Warszawa); 106. M. Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS); 110. M. Jelińska (Budowlani Toruń); 111. H. Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS).

Kolejne zawody Pucharu Świata w randze Grand Prix odbędą się w Gdańsku 25 i 26 lutego.