Puchar Polski: floreciści na podium

W Poznaniu odbył się 37. Memoriał Jana Pieczyńskiego we florecie, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Jelińska (Budowlani Toruń), trzecie miejsce zajęła najlepsza gdańszczanka, Emilia Rygielska. Wśród mężczyzn triumfował Leszek Rajski (KSz Wrocławianie). Gdańszczanie zajęli pozostałe miejsca na podium.

Floret kobiet

Ćwierćfinały:
Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) – Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 12:11, Martyna Synoradzka – Katarzyna Lachman (obie AZS AWF Poznań) 15:4, Emilia Rygielska – Justyna Anuszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6, Hanna Łyczbińska (AZS UAM Poznań) – Natalia Gołębiowska (Sietom) 15:7. Półfinały: Jelińska – H. Łyczbińska 15:12, Synoradzka - Rygielska 15:10. Finał: Jelińska – Synoradzka 15:7. Startowało 60 zawodniczek.

Floret mężczyzn

Leszek Rajski – Tomasz Gmerek (obaj KSz Wrocławianie) 15:8, Paweł Kawiecki – Maxime Tarasiewicz 15:7, Michał Janda - Filip Płocharski 15:11, Paweł Osmański (wszyscy Sietom) – Paweł Szumielewicz (KSz Wrocławianie) 15:11. Półfinały: Rajski – Osmański 15:6, Kawiecki - M. Janda 15:14. Finał: Rajski – Kawiecki 15:12. Startowało 64 zawodników.