Puchar Polski: apogeum nieudolności

Piłkarze Lechii Gdańsk w 1/16 finału Pucharu Polski przegrali na wyjeździe z II-ligową (trzeci poziom rozgrywek) Stalą Stalowa Wola 1:2. „Jeśli przegramy, osiągniemy apogeum nieudolności” – mówił przed meczem Piotr Wiśniewski.

Lechia zaczęła grać na przyzwoitym poziomie dopiero od 55. minuty, gdy na boisku pojawił się Maciej Makuszewski. Było wtedy 0:2. Postrachem biało-zielonych był napastnik, 28-letni Tomasz Płonka, który nigdy nie grał na wyższym poziomie niż druga liga. W 17. minucie był sam na sam z bramkarzem Mateuszem Bąkiem, ale nie trafił między słupki. W 38. min. wypracował gola Dawidowi Kałatowi, a w 52. min. wykończył akcję kolegów.

Efektem przyzwoitej gry Lechii przez 35 minut był gol z dystansu Piotra Grzelczaka oraz strzały w słupek Stojana Vranjesa i Nikoli Lekovicia.
Tymczasowy trener Tomasz Unton, w porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Pogonią Szczecin, zostawił na boisku tylko pięciu zawodników: Rafała Janickiego, Nikolę Lekovicia, Ariela Borysiuka, Piotra Wiśniewskiego i Antonio Colaka. Po raz pierwszy w tym sezonie na ławce rezerwowych znaleźli się bramkarz Dariusz Trela oraz Makuszewski.

W bramce po raz pierwszy w tym sezonie stanął Mateusz Bąk, wystąpili też: Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Pawłowski, Adam Dźwigała, Vranjes i Grzelczak.

Mieliśmy więc w ostatnich dwóch spotkaniach przegląd kadr Lechii. Zastępcy też spisali się katastrofalnie. Wszyscy biało-zieloni oduczyli się dobrej gry w piłkę.

Stal Stalowa Wola – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Bramki: Dawid Kałat (38), Tomasz Płonka (52) dla Stali oraz Piotr Grzelczak (77) dla Lechii.

Skład Lechii: Bąk - Możdżeń (68, Aleksić), Janicki, Dźwigała, Leković - Pawłowski (55, Makuszewski), Borysiuk, Vranjes (72, Pietrowski), Wiśniewski, Grzelczak - Colak.