Puchar Polski ? Lechia w ćwierćfinale

Wygrany 3:1 konkurs rzutów karnych zdecydował o zwycięstwie Lechii Gdańsk w Łodzi nad ŁKS i awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski. Bohaterem był Sebastian Małkowski. Po 120 minutach było 0:0.

Trener Tomasz Kafarski, po przepuszczeniu w meczu ligowym w Krakowie pięciu goli przez Pawła Kapsę, posadził go na ławce i wystawił Małkowskiego. To był świetny ruch, bo rezerwowy bramkarz Lechii fruwał w powietrzu i bronił nawet strzały z rzutów karnych.

W 20. minucie z 11 metrów uderzał Marcin Mięciel, po faulu Sergejsa Kożansa na Arturze Gieradze. Małkowski rzucił się tam, gdzie trzeba i odbił piłkę. Mecz był wyrównany, Lechia miała swoje szanse, ale więcej działo się pod jej bramką I tylko dzięki Małkowskiemu utrzymywał się bezbramkowy remis.

W dogrywce czerwoną kartkę zobaczył Mięciel (za dwie żółte za symulowanie fauli w polu karnym), ale nawet gra w przewadze nic Lechii nie dała. Więcej, czasem trzeba było zamykać oczy, gdy obrońcy Lechii nie byli w stanie wybić piłki z pobliża swojej bramki.

Kiedy doszło do serii karnych, Lechia już panowała. Trzy z czterech prób było udanych. Dwóch zawodników ŁKS nie trafiło w bramkę, a decydujący strzał Mowlika zatrzymał Małkowski.

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0, karne 1:3

ŁKS: Waśków - Łabędzki, Klepczarek, Obem (52, Mączyński), Gieraga - Kłus, Romańczuk, Smoliński, Salski (76, Mowlik) - Mięciel, Kujawa (97, Kosecki).

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Kożans, Kaczmarek - Surma, Nowak, Lukjanovs (70, Buzała) - Dawidowski (106, Pietrowski), Sazankow (64 Buval), Traore.

Karne:
Surma 1:0 - Mączyński obok bramki
Buzała w słupek - Kosecki 1:1
Traore 2:1 - Romańczuk obok słupka
Kaczmarek 3:1 - strzał Mowlika broni Małkowski

Sędzia: Trochimiuk (Przasnysz). Żółte kartki: Mięciel, Salski, Mączyński (ŁKS), Kożans, Deleu, Kaczmarek, Bąk (Lechia). Czerwona kartka: Mięciel (105. minuta, po drugiej żółtej, obie za symulowanie faulu w polu karnym). Widzów: 2534, w tym 200 z Gdańska.