Puchar Europy w windsurfingu: Myszka drugi

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął drugie miejsce w regatach o Puchar Europy w holenderskim Medemblik. Gdański deskarz w klasie RS:X rozdzielił sopocian: Pawła Tarnowskiego, który wygrał zawody oraz Przemysława Miarczyńskiego, który był trzeci.

W drodze do wyścigu medalowego Polacy wygrali 9 z 10 wyścigów. Tylko raz dali się wyprzedzić Francuzowi Louisowi Giardowi. Czterokrotnie jako pierwszy linię mety mijał Myszka, trzykrotnie Tarnowski, dwukrotnie ta sztuka udała się Miarczyńskiemu.

Na ostateczny wynik składają się jednak nie tylko zwycięstwa, a przede wszystkim równa forma przez całe regaty. Dodatkowo trzeba wytrzymać próbę nerwów w ostatnim wyścigu, w którym startuje tylko 10 najlepszych, a wyniki liczone są podwójnie. Ten ostatni bieg wygrał Myszka, ale wcześniejsze straty pozwoliły mu awansować jedynie na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Za plecami Polaków znalazł się m.in. mistrz olimpijski z Londynu, Holender Dorian van Rijsselberghe.

Klasa RS:X mężczyzn w Delta Lloyd Regatta 2014: 1. Paweł Tarnowski (SKŻ Ego Hestia Sopot) 36 punktów; 2. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 39; 3. Przemysław Miarczyński (SKŻ Ego Hestia Sopot) 42; 4. Dorian van Rijsselberghe (Holandia) 46; 5. Louis Giard (Francja) 46.

Olimpijczycy z Londynu Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli ósme miejsce w klasie 49er.