Przystanek Euro: Gdynia wszystkich zbiła

12-letni piłkarze z Gdyni, trenujący na co dzień w Arce, wygrali turniej Przystanek Euro 2013, rozgrywany na PGE Arenie. W finale pokonali Gdańsk (czyli Lechię) 2:0.

Nie było wątpliwości, kto jest najlepszy. Wszystkie mecze Gdynia wygrała do zera. W rozgrywkach grupowych pokonała Tczew 9:0 oraz Pruszcz Gdański 5:0. W półfinale rozstrzelała 8:0 Słupsk i dopiero w finale trafiła na opór Gdańska. Do przerwy było 1:0, Gdańsk mógł nawet wyrównać, jednak drugi gol po kontrze zdecydował o wyniku.

Gdyńscy piłkarze pokazali niezłą - jak na ich wiek – technikę oraz szybkość. Wyróżniającym się zawodnikiem (drybling i spryt!) był Szymon Czyż (numer na koszulce 35).

W turnieju wzięło udział 12 zespołów z województwa pomorskiego. Mecze rozgrywano na boisku o wymiarach 28x55 m, bramki 2x5 m. Czas gry 2x10 min. W każdej drużynie grało 6 zawodników (5 + bramkarz), zmiany systemem hokejowym dokonywano podczas przerw w grze.

Zwycięskie zespoły nagradzali: prof. Wojciech Przybylski, szef Gdańskiej Rady Sportu, Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu oraz Zbigniew Weinar, dyrektor byłego Biura ds. Euro 2012.

Półfinały turnieju Przystanek Euro 2013: • Gdańsk – Sopot 4:2 • Gdynia – Słupsk 8:0

Mecz o trzecie miejsce: Sopot – Słupsk 3:1

Finał: Gdynia – Gdańsk 2:0 (1:0)