Początek wiosny: Ruch ? Lechia 0:0

Było tak, jak w pierwszej kolejce Ekstraklasy ? Ruch Chorzów i Lechia Gdańsk znów nie strzelili goli, mecz był słaby. Lechia zachowała szóste miejsce w tabeli.

Okazje na zdobycie bramki można było policzyć na palcach jednej ręki. Ruch najlepszą miał w 4. minucie, gdy Wojciech Grzyb stanął oko w oko z Sebastianem Małkowskim. Bramkarz Lechii był lepszy. Biało-zieloni przycisnęli w drugiej połowie, kilka dobrych akcji pokazał Abdou Traore, dzielnie mu towarzyszył Aleksandr Sazankow.

Najcenniejszą zdobyczą Lechii było to, że grająca w eksperymentalnym zestawieniu obrona: Pietrowski ? Bąk ? Vućko ? Andriuskevicius nie dopuściła do strat. Z organizacją gry było gorzej, trójka środkowych pomocników: Bajić ? Surma ? Poźniak (ten ostatni, nabytek z Bełchatowa, nie pokazał nic szczególnego) nastawiła się głównie na odbieranie piłek graczom Ruchu.

Po meczu pełna kurtuazja. Jedni chwalili drugich, a szczególne pochwały zebrał Traore. W 17. kolejce (6 marca, godz. 17.00) Lechia podejmuje Polonię Bytom i jeśli chce iść w górę tabeli, musi wygrać.

W tabeli niewiele się zmieniło. Jagiellonia przełożyła mecz ze Śląskiem z powodu złego stanu boiska, Legia po heroicznym boju zremisowała z Cracovią w Krakowie 3:3, remisowali też Korona i Bełchatów. Tylko Wisła wygrała, na wyjeździe w Gdyni z Arką 1:0.

Ruch Chorzów ? Lechia Gdańsk 0:0

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Zółte Kartki: Pietrowski, Bąk, Wiśniewski (Lechia).

Ruch: Perdijić - Djokić, Stawarczyk, Grodzicki, Bronowicki - Grzyb (75, Janoszka), Komac, Szyndrowski, Zieńczuk - Olszar (58, Piech), Jankowski (82, Lisowski).

Lechia: Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - Bajić (72, Nowak), Surma, Poźniak (78, Lukjanovs) - Sazankow (84, Wiśniewski), Buval, Traore.