Pływanie: złote Julie

W Dębicy odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu (do lat 14). Trzy gdańskie pływaczki zdobyły 6 medali, w tym 4 złote i 2 brązowe.

Dwukrotną mistrzynią Polski została Julia Klonowska. Wygrała na 100 m st. dowolnym - 59,67 oraz na 200 m st. dowolnym - 2.10,95. Julia Baryła dominowała na dłuższych dystansach kraulowych. Była najszybsza na 400 metrów – 4.35,21 oraz 800 metrów – 9.33,23. Ponadto Klonowska  dorzuciła do kolekcji brązowy medal na 200 zmiennym – 2.28,77. To był bardzo zacięty wyścig: zawodniczki z miejsc 2 – 5 dzieliło 0,33 sekundy. Obie Julie są zawodniczkami UKS Dwójka Morena Gdańsk.

Trzecią medalistką została Natalia Lewandowicz z UKS Żabianka Gdańsk, która zdobyła brązowy medal na 800 m st. dowolnym - 9.36,86.

UKS Dwójka Morena w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęła drugie miejsce. Wystartowało 540 zawodników ze 127 klubów.