Pływanie: złota Julia

W miniony weekend, 7-9 marca, odbyły się w Olsztynie zimowe mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich w pływaniu, podczas których gdańscy pływacy zdobyli 8 medali.

Tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw otrzymała Julia Klonowska z UKS Dwójka Morena Gdańsk. Podopieczna trenera Jarosława Chrościelewskiego aż pięciokrotnie stawała na podium i zdobyła 3 złote medale - na 50, 100 i 200 m stylem dowolnym oraz dwa srebrne medale - na dystansie 100 i 200 m stylem zmiennym.

Jej wynik z eliminacji 200 m st. dowolnym – 2.05,22 był najbardziej wartościowym podczas mistrzostw. Gdańszczanka otrzymała za niego 699 pkt. W finale Klonowska była nieco wolniejsza – 2.07,47, ale wciąż jej przewaga nad najbliższą rywalką była bardzo duża, wyniosła ponad 2 sekundy.

W finale 100 m st. dowolnym Klonowska osiągnęła czas 57,75 (689 pkt), o ponad sekundę lepszy od zawodniczki, która zajęła drugie miejsce. To był drugi najbardziej wartościowy wynik mistrzostw. Rezultat na 50 m st. dowolnym – 26,61 dał Klonowskiej 667 pkt i był to czwarty najbardziej wartościowy wynik imprezy.

Jej koleżanka klubowa, Julia Baryła, zdobyła srebrny medal na 800 m st. dowolnym i brązowy medal na 400 m dowolnym. Na listę medalistów wpisała się również Natalia Lewandowicz, zawodniczka UKS Żabianka Gdańsk (trener Piotr Rząsa), która zdobyła brązowy medal na 200 m stylem grzbietowym.