Piotr Myszka mistrzem Polski na desce

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) został żeglarskim mistrzem Polski w olimpijskiej klasie RS:X. Na akwenie w Górkach Zachodnich wyprzedził brązowego medalistę olimpijskiego Przemysława Miarczyńskiego. To drugie złoto mistrzostw Polski w dorobku Myszki.

Gdańszczanin wygrał z dużą przewagą 13 punktów. Żeby zdobyć tytuł, w kończącym rywalizację wyścigu medalowym mógł dopłynąć do mety najdalej cztery miejsca za Miarczyńskim. Długo trzymał się jego pleców, ale Miarczyński w pewnej chwili zaczął płynąć wolniej, Myszka wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca.

Brązowy medal zdobyła gdańska załoga w klasie 470 - Marek Wysocki, Paweł Wysocki (AZS AWFiS). Wśród młodzieżowców klasę Finn wygrał Jakub Marciniak (AZS PG). W klasie RS:X dziewcząt trzecia była Klaudia Mańkucka (GKŻ Gdańsk).