Piłkarki Sztormu AWFiS w Ekstraklasie!

Po remisie 0:0 w kończącym rozgrywki meczu wyjazdowym ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Łódź, piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk wywalczyły awans do Ekstraklasy.

Sztorm miał dwa punkty przewagi nad SMS i do awansu wystarczał mu remis. Trener Robert Chałaszczyk uznał, że nie ma sensu kamuflowanie celu, jaki przyświecał jemu oraz zawodniczkom i od początku nakazał pilnowanie swojej bramki. W obronie wystawił cztery piłkarki, w pomocy pięć i czekał na wyniki.

Efekt był taki, że przez 90 minut obie drużyny stworzyły sobie po jednej dobrej okazji na strzelenie gola. Pięć minut przed końcem spotkania gdańska bramkarka Magdalena Kołacz cudem obroniła bardzo groźny strzał łodzianki.

Ciekawostka taktyczna – trener Sztormu w ostatnich 20 minutach cztery razy zmieniał jedyną zawodniczkę grającą w ataku. W ten sposób „kradł” czas, jaki pozostawał do końca meczu. Cel został osiągnięty – udało się dotrwać bez straty gola.

Z Grupy Południowej awansował do Ekstraklasy zespół AZS PWSZ Wałbrzych. Mistrzem kraju został Medyk Konin, który w najbliższy czwartek na Stadionie Miejskim w Gdyni zagra z Górnikiem Łęczna w finale Pucharu Polski. Do I ligi spadli: AZS AWF Katowice i Stilon Gorzów Wlkp.

SMS Łódź - Sztorm AWFiS Gdańsk 0:0

Sztorm AWFiS: Kołacz - Świętoniowska, Zawadzka, A. Bużan, Wróbel - Zańko, Słowińska (65, Stasiulewicz), K. Bużan, Cywińska, Kamińska (60, Pielowska) - Wierzbicka (75, Anna Kopecka, 85, Sikorska, 90, Rabiega, 92, Aleksandra Kopecka).

Czołówka tabeli Grupy Północnej I ligi

1. Sztorm AWFiS Gdańsk    18     46     51:15

2. SMS Łódź                      18     44     67:9

3. Praga Warszawa            18     39     52:19

4. Polonia Poznań               18     36     41:27

Kadra Sztormu AWFiS w sezonie 2014/15

● Bramka: Magdalena Kołacz (ur. 1998), Luiza Szulc (93), Aleksandra Krzemińska (98).

● Obrona: Natalia Świętoniowska (94), Aleksandra Rucińska (95), Angela Bużan (94), Katarzyna Marczak (93), Pamela Rabiega (98), Aneta Ramotowska (93), Marcjanna Zawadzka (99), Agnieszka Wierzbicka (96), Weronika Dampc (98), Dominika Dopke (99), Wiktoria Krygier (99), Martyna Wróbel (97).

● Pomoc: Martyna Zańko (89), Kinga Bużan (94), Marta Stasiulewicz (93), Klaudia Słowińska (99), Małgorzata Grala (99), Krystyna Cywińska (98), Wiktoria Słowy (98), Klaudia Kamińska (99).

● Atak: Karolina Wierzbicka (98), Monika Pielowska (95), Weronika Sikorska (93), Anna Kopecka (98), Aleksandra Kopecka (98), Klaudia Lenarczyk (98).