Piłka ręczna: zwycięski remis w Wągrowcu

Piłkarze ręczni Wybrzeża zremisowali w Wągrowcu z Nielbą 21:21 i nadal prowadzą w tabeli z przewagą 2 punktów nad sobotnim rywalem. Awans do Superligi bardzo się przybliżył.

Oba zespoły dominują w rozgrywkach I ligi i między sobą rozstrzygną, kto w przyszłym sezonie zagra wśród najlepszych polskich drużyn. Remis w najważniejszym meczu sezonu pozwala Wybrzeżu na w miarę spokojną grę do końca sezonu.

W 10 ostatnich kolejkach gdańszczanie mogą nawet jeden raz przegrać, a i tak zostaną na czele tabeli, ponieważ, przy równych punktach, o miejscach decydują w pierwszej kolejności bezpośrednie mecze z Nielbą. Wybrzeże ma w tej rywalizacji 3 punkty, przeciwnicy 1. Oprócz sobotniego spotkania w Wągrowcu, Wybrzeże poprzednie 15 wygrało.

Emocji w mieszczącej 1000 osób hali w Wągrowcu było mnóstwo. Gdańskim kibicom udało się kupić 70 biletów. Przez 13 minut gospodarze ani razu nie trafili do siatki. Po kwadransie grający perfekcyjnie gdańszczanie prowadzili 8:1. Cztery gole zdobył w tym czasie Krzysztof Mogielnicki, dwa Dawid Nilsson. Drugi kwadrans to odrabianie strat przez Nielbę. Wynik do przerwy 11:8 dla Wybrzeża.

Nielba szybko wyrównała (11:11), ale kolejne minuty to znów dominacja gości. Dwa razy trafił Mogielnicki, poprawili koledzy i w 41. minucie było 16:12. Grupa kibiców Wybrzeża (wśród nich zastępca prezydenta Andrzej Bojanowski oraz dyrektor Biura Sportu Andrzej Trojanowski) skutecznie zdzierała gardła, bo w 50. minucie utrzymywała się trzybramkowa przewaga, 19:16.

Wtedy Wybrzeże stanęło i straciło 4 bramki z rzędu. Końcówka była bardzo nerwowa. Nilsson oraz Andrzej Rakowski odzyskali przewagę dla Wybrzeża, za chwilę Nielba wyrównała. Gdańszczanie mieli jeszcze trochę czasu i szansę na wywiezienie z Wielkopolski kompletu punktów, ale rzutu karnego na minutę przed końcem nie wykorzystał Jacek Sulej. Kontratak Nielby zatrzymał świetnie grający bramkarz Artur Chmieliński, a w ostatniej akcji zapewnić zwycięstwo gościom próbował Nilsson, który rzucał jednak z nieprzygotowanej pozycji.

Wraz z końcową syreną graczy, sztab szkoleniowy i kibiców Wybrzeża ogarnął szał radości. Awans do Superligi jest bardzo blisko.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 21:21 (8:11)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Tórz 6, Białaszek 4, Smoliński 3, Tarcijonas 2, Obiała 1, Rumniak 1, Świerad 1, Oliferczuk 1, Widziński 1, Pietrzkiewicz 1, Krawczyk. Kary: 8 minut. Karne: 2/4.

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Mogielnicki 7, Nilsson 7, Rogulski 2, Rakowski 2, Żak 1, Kornecki 1, Kondratiuk 1, Jasowicz, Sulej, Abram. Kary: 10 minut. Karne: 1/3.

Widzów: 1050.