Piłka ręczna:porażka zgodnie z planem

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali w Ergo Arenie z Orlenem Wisłą Płock 26:36. Mecz obejrzało ponad 3 tysiące kibiców.

Początek meczu był zaskakujący, bo Wybrzeże objęło prowadzenie 9:5. Nie wytrzymał wtedy trener gości Manolo Cadenas, który po trafieniu Huberta Korneckiego poprosił o czas. Jego zawodnicy wreszcie złapali swój rytm …grając w osłabieniu jednego zawodnika. Dwie wywalczone piłki w obronie po kontrach na bramki zamienił Michał Daszek i w 17. min. było już tylko 9:8.

Chwilę później Ivan Nikcević i Daszek po rzutach karnych wyprowadzili wiślaków na prowadzenie 10:9. Wybrzeże miało poważne problemy z przełamaniem niemocy strzeleckiej, a narastająca frustracja znajdowała ujście w agresywnych zagraniach w obronie, po których nafciarze coraz częściej lądowali na boisku.

Po ponad 10 minutach bez gola sposób na bramkarza Wicharego znalazł Andrzej Rakowski, ale sytuacja na parkiecie była już pod kontrolą Wisły. W rolach głównych ponownie wystąpili płoccy skrzydłowi – Daszek, Nikcević i Valentin Ghionea byli najskuteczniejsi w pierwszej połowie, wygranej przez gości 18:12.

Ich przewaga rosła, w 40. min. sięgnęła już dziesięciu bramek (16:26). W 52. min., przy stanie 20:32, trener Damian Wleklak poprosił o ostatnią przerwę dla swojego zespołu. Po wznowieniu gry Wybrzeże nieco podreperowało wynik. Przegrało różnicą 10 goli, taką stratę zakładano przed rozpoczęciem meczu.

W najbliższą niedzielę, 15 marca o godz. 17.00, Wybrzeże zagra we Wrocławiu ze Śląskiem. To może być kluczowe spotkanie dla losów Wybrzeża w Superlidze, ponieważ oba zespoły po 18 kolejkach mają po 10 punktów. Wybrzeże zajmuje w tabeli 10. miejsce, Śląsk 11. Ostatnia jest Nielba Wągrowiec, która z dorobkiem 2 punktów już spadła z ligi. Będzie miała jednego towarzysza, z Gdańska lub Wrocławia.

Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock 26:36 (12:18)

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki 2, Kornecki 3, Sulej 3, Rogulski 4, Prymlewicz 2, Papaj, Lijewski 3, Kondratiuk 2, Rakowski 3, Adamski 2, Abram 2, Nilsson 1, Piątek.

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Kwiatkowski, Daszek 8, Racotea 3, Tioumentsev, Ghionea 5, Rocha, Piechowski, Jurkiewicz 3, Syprzak 3, Zelenović 3, Montoro 4, Nikcević 7.