Piłka ręczna: nijaki remis

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk zremisowali w meczu Superligi z Azotami Puławy 28:28, mimo że trzy minuty przed końcem prowadzili różnicą 3 goli.

Wybrzeże prowadziło od początku. Grało twardo w obronie, a w bramce dobrze spisywał się Artur Chmieliński. Mimo kilku straconych okazji przy akcjach sam na sam oraz nieskutecznej grze z karnych (jeden wykorzystany na cztery w całym spotkaniu), gdańszczanie po 15 minutach wygrywali 6:4. Później dwa razy z rzędu usiedli na ławce kar. Skorzystali z tego goście - po bramce Nikoli Prce wyszli na pierwsze prowadzenie 9:8.

Kolejne kilka minut należało do gospodarzy, którzy wygrali pierwszą połowę 14:12. Goście wyrównali w 44. minucie. Po rzutach Marcina Lijewskiego, Krzysztofa Jasowicza i Wojciecha Prymlewicza, w 57. minucie Wybrzeże znowu prowadziło, 27:24, jednak gracze Azotów pokonali bramkarza Patryka Plaszczaka cztery razy z rzędu, a dwuminutową karę dostał Hubert Kornecki.

Gdy było 27:27, Adrian Kondratiuk stracił piłkę w ataku. Po golu Sobola dla Puław, gospodarzom zostało kilkadziesiąt sekund na doprowadzenie do wyrównania. Udało się 9 sekund przed końcem – Prymlewicz trafił ze skrzydła.

Komentarz Daniela Waszkiewicza, trenera Wybrzeża: „Scenariusz naszych ostatnich gier jest bardzo podobny. Dużo walki, troszkę mniej umiejętności. Zawodzimy w decydujących momentach. Prowadziliśmy cały czas i dobry zespół by tego spotkania nie przegrał. Mieliśmy przewagę trzech bramek i mogliśmy to obronić. Remis jest nijaki, nie zadowala żadnej ze stron”.

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 28:28 (14:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski – Lijewski 6, Sulej 4, Mogielnicki 3, Prymlewicz 3, Kondratiuk 3, Kornecki 2, Rogulski 2, Rakowski 2, Abram 2, Jasowicz 1 oraz Nilsson.

Azoty: Bogdanow, Zapora – Prce 6, Krajewski 5, Tarabochia 4, Masłowski 4, Savić 4, Sobol 3, Kus 1, Skrabania 1 oraz Ćwikliński, Przybylski, Grzelak.