Piłka ręczna: najlepsze w Polsce juniorki są z Gdańska

Piłkarki ręczne Conrada Gdańsk zostały mistrzyniami Polski juniorek starszych (do 19 lat) na turnieju finałowym w Rewalu. W decydującym meczu pokonały Vistal Łączpol Gdynia 27:26.

W eliminacjach grupowych Conrad, wygrywając dwa mecze i remisując z MTS Kwidzyn, zajął pierwsze miejsce. W półfinale gdańszczanki pokonały Kusego Szczecin 28:24.

Sytuacja w meczu o złoto z Vistalem Łączpolem zmieniała się jak w kalejdoskopie. Conrad prowadził po dwóch bramkach reprezentantki Polski Patrycji Nogi. Później było 9:8, jednak cztery kolejne gole zdobyły gdynianki. Conrad odrobił straty – 13:13 i 15:15, w 34. minucie gdańszczanki prowadziły 21:17. Gdynianki wyrównały, trzykrotnie był remis 24:24, 25:25, 26:26. Zwycięską bramkę dla Conrada zdobyła Noga, a gdynianki w czterech ostatnich minutach zmarnowały dwa rzuty karne. Bramkarka Gabriela Sadowska obroniła strzały Magdaleny Balsam i Aleksandry Dorsz.

Conrad zwycięski.                                     Patrycja Noga w akcji.

Trenerami zwycięskiej drużyny są Piotr Zelent i Tomasz Adamowicz. Najwięcej goli w turnieju – 55 - zdobyła Romana Fornalik. Do najlepszej siódemki turnieju wybrano Patrycję Nogę i Gabrielę Sadowską.

Komplet miejsc na podium zdobyły trzy zespoły z Pomorza: Conrad Gdańsk, Vistal Łączpol Gdynia oraz MTS Kwidzyn.

Mecze grupowe
• Conrad - ChKS Łódź 27:17 (14:7)
• Conrad - Dąbrówka Gniezno 39:24 (14:12)

Finał

• Conrad - Vistal Łączpol Gdynia 27:26 (19:17)
Conrad: Gabriela Sadowska – Patrycja Noga 9, Romana Fornalik 7, Justyna Szulc 7, Karolina Adamowicz 2, Anna Kowalczyk 1, Anna Adamowicz 1, Emilia Dąbek, Marta Paciorek, Gabriela Całka, Klaudia Maciejewska, Paulina Przykłota, Magdalena Stenzel.
Trenerzy: Piotr Zelent i Tomasz Adamowicz.

Kolejność końcowa mistrzostw Polski juniorek starszych: 1. Conrad Gdańsk; 2. Vistal Łączpol Gdynia;  3. MTS Kwidzyn; 4. Kusy Szczecin; 5. AZS PWSZ Jutrzenka Płock; 6. Sośnica Gliwice; 7. ChKS Łódź; 8. Dąbrówka Gniezno.