Piłka ręczna: Wybrzeże wciąż zagrożone

Piłkarze ręczni Wybrzeża nie wykorzystali szansy, aby na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek oddalić od siebie groźbę bezpośredniej degradacji z Superligi. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 26:27.

Wybrzeże prowadziło 6:3 i 8:5, ale pierwszą połowę wygrali gospodarze 11:10. Po przerwie był remis 14:14, jednak od tej chwili Śląsk zaczął zyskiwać przewagę. 13 minut przed końcem prowadził 21:16. Sygnał do odrabiania strat dał Marcin Lijewski. Zdobył dwie bramki z rzędu i Wybrzeże przegrywało już tylko 22:24. Dwa kolejne gole strzelili gospodarze, ale Wybrzeże nie odpuszczało. W 60. minucie Rakowski trafił na 26:27. 2 sekundy przed końcem udało się wywalczyć rzut wolny, ale Lijewski (9 bramek w całym spotkaniu) nic nie mógł zrobić.

Z Superligi spadną bezpośrednią dwie najsłabsze drużyny, a trzecia od końca rozegra baraż z zespołem z I ligi. Do końca play-outów zostały trzy kolejki. Wybrzeże ma teoretycznie najlepszy terminarz, ponieważ dwa mecze rozegra u siebie – z Zagłębiem Lubin oraz ze Śląskiem, a na wyjeździe spotka się ze zdegradowaną już Nielbą Wągrowiec. Kolejne mecze odbędą się 9 maja.

Śląsk Wrocław – Wybrzeże Gdańsk 27:26 (11:10)

Śląsk: Cudić – Ścigaj 10, Adamuszek 8, Jarowicz 3, Krupa 1, Garbacz 1, Telepniew 1.

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak – Lijewski 9, Papaj 4, Kondratiuk 3, Rakowski 3, Rogulski 3, Kornecki 2, Mogielnicki 2.