Piłka ręczna: Wybrzeże w strefie spadkowej

Po porażce na wyjeździe z Azotami Puławy 25:33 (12:19) szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk stracili szanse na awans do fazy play-off Superligi. W drugiej części sezonu będą bronić się przed spadkiem.

Gdańszczanie musieli wygrać dwa ostatnie mecze sezonu zasadniczego – z Azotami w Puławach oraz Chrobrym Głogów na swoim parkiecie - by marzyć o miejscu w czołowej ósemce. Już pierwsza część planu nie wypaliła, a nadziei na powodzenie nie było od pierwszej minuty. Azoty prowadziły 5:0, Wybrzeżu udało się zmniejszyć różnicę do dwóch goli (5:7), ale potem gospodarze dominowali. Pierwszą połowę skończyli z siedmioma bramkami przewagi (19:12), potem było nawet 23:12.

Kończące sezon zasadniczy piątkowe (27 marca) spotkanie z Chrobrym (hala AWFiS, godz. 19.00) będzie więc służyło jedynie poprawieniu bilansu, bo to się opłaci w walce o utrzymanie się w lidze. W drugiej fazie rozgrywek drużyny z miejsc 9 - 12 zagrają ze sobą dwukrotnie, a wcześniej zdobyte punkty zostaną zachowane. Dwa najsłabsze zespoły na koniec sezonu zostaną zdegradowane, trzeci od końca zagra w barażu o utrzymanie z I-ligowcem.

Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 33:25 (19:12)

Azoty: Bogdanow - Kus 2, Skrabania 1, Tarabochia 1, Przybylski 5, Krajewski 5, Savić 5, Prce 8, Sobol 6.

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski – Lijewski 5, Mogielnicki 4, Rogulski 4, Rakowski 3, Papaj 2, Kondratiuk 2, Nilsson 2, Piątek 2, Prymlewicz 1.