Piłka ręczna: Wybrzeże w barażu?

Po niespodziewanej porażce w Wągrowcu ze zdegradowaną już z Superligi Nielbą 23:24, piłkarze ręczni Wybrzeża dalej muszą martwić się o to, czy nie spadną.

W najbliższą środę na swoim boisku nie mogą przegrać w ostatniej kolejce ze Śląskiem Wrocław. Porażka oznacza spadek, ponieważ wtedy oba zespoły zrównają się punktami, a lepszy bilans bezpośrednich meczów będzie miał Śląsk. Wygrana lub remis zapewni gdańskiej drużynie udział w barażu, gdzie czeka już Miedź Legnica. Jeśli Zagłębie Lubin przegra z Nielbą, wtedy Wybrzeże – w przypadku zwycięstwa nad Śląskiem - zajmie 9. miejsce na finiszu rozgrywek i zapewni sobie utrzymanie, bez konieczności rozgrywania barażu.

Mecz Wągrowcu to była huśtawka. Gospodarze prowadzili 5:2, potem było 6:6 i do przerwy 11:11. Po zmianie stron dobrze zaczęli gdańszczanie. Prowadzili 13:11, a potem 17:14. 10 minut przed końcem Nielba zmniejszyła straty do jednego gola, ale Wybrzeże znów się oddaliło (20:17).

Gdy było 20:19, trenerzy Wybrzeża wzięli czas. Nielba wykorzystała rzut karny i doprowadziła do remisu. Na prowadzenie 22:21 chwilę później wyprowadził Nielbę Paweł Gąsiorek, na 23:21 podwyższył Michał Tórz. Kontaktową bramkę zdobył Tymoteusz Piątek, ale w ciągu jednej minuty czerwonymi kartkami ukarani zostali za kolejne faule Kornecki i Nilsson. Gąsiorek zdobył bramkę na 24:22. Zmniejszył różnicę Rogulski, ale Wybrzeżu zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu.

Nielba Wągrowiec – Wybrzeże Gdańsk 24:23 (11:11)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski Plaszczak – Lijewski 7, Kornecki 6, Rogulski 5, Abram 2, Sulej 1, Kondratiuk 1, Piątek 1.