Piłka ręczna: Wybrzeże na bezpiecznym miejscu

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 29:21 (14:10) i odzyskali prowadzenie w grupie zespołów walczących o utrzymanie w Superlidze. Jeśli wygrają dwa ostatnie mecze, zachowają miejsce w elicie bez potrzeby gry w barażach.

W 7. minucie było 4:3 dla gości. Jak się później okazało, było to ich ostatnie prowadzenie w meczu. Wybrzeże budowało przewagę – 11:7 i 14:10 do przerwy. W 42. minucie po bramce najskuteczniejszego Huberta Korneckiego (łącznie 8 goli) Wybrzeże prowadziło już 21:13, a na 10 minut przed końcem przewaga wzrosła do 10 bramek (25:15). Swoją porcję goli dostarczył, jak zwykle w play-outach, Marcin Lijewski (5).

Gdańszczanie wrócili na 9. miejsce w tabeli na dwa mecze przed końcem rozgrywek. Za tydzień czeka ich wyjazd do Wągrowca na mecz ze zdegradowaną Nielbą, a następnie spotkanie we własnej hali ze Śląskiem Wrocław, który pokonał w niedzielę Nielbę. Wynik był taki sam, jak w Gdańsku – 29:21.

Wybrzeże Gdańsk – Zagłębie Lubin 29:21 (14:10)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Kornecki 8, Lijewski 5, Papaj 4, Rogulski 4, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Adamski 1, Mogielnicki 1.

Zagłębie: Małecki, Szamryło, Wiącek - Gumiński 6, Halilbegović 5, Marciniak 3, Stankiewicz 2, Szymyślik 2, Czuwara 1, Kużdeba 1, Paluch 1.