Piłka ręczna: Wybrzeże bliżej pozostania w lidze

Piłkarze ręczni Wybrzeża wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:25 w pierwszym meczu play-out w Superlidze. To zwycięstwo pozwoliło gdańszczanom na awans na dziewiąte, bezpieczne miejsce w tabeli. Do końca zostało pięć spotkań.

W sobotę Śląsk Wrocław przegrał sensacyjnie 24:27 w Wągrowcu z Nielbą, która już nie ma szans na utrzymanie się. Strata punktów przez rywala dobrze podziała na Wybrzeże. Zagłębie prowadziło tylko raz – 3:2, potem przewagę mieli podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka. W 17. min. wygrywali 6:3, a do przerwy 13:9.

W drugiej połowie dość regularnie do bramki Wybrzeża trafiał Wojciech Gumiński (12 goli w całym meczu), ale gdy włączył się do walki Marcin Lijewski, przewaga gdańszczan znów wzrosła do czterech bramek (20:16 w 49. minucie). Udało się ją utrzymać do końca.

Dzięki wygranej Wybrzeże zrównało się punktami z Zagłębiem w czterozespołowej grupie drużyn walczących o utrzymanie. Obie drużyny mają po 14 punktów, przedostatni Śląsk Wrocław 12, a Nielba Wągrowiec 4. W Superlidze utrzyma się automatycznie tylko najlepszy zespół w grupie, druga drużyna zagra w barażach. Najsłabsze dwie ekipy spadną do I ligi.

Zagłębie Lubin - Wybrzeże Gdańsk 25:28 (9:13)

Zagłębie: Małecki, Szamryło, Wiącek - Gumiński 12, Halilbegović 3, Macharaszwili 3, Stankiewicz 3, Michałów 2, Marciniak 1, Przysiek 1.

Wybrzeże: Plaszczak, Sokołowski, Chmielewski - Rogulski 8, Lijewski 5, Kondratiuk 3, Rakowski 3, Kornecki 2, Papaj 2, Sulej 2, Mogielnicki 1, Piątek 1, Prymlewicz 1.