Piłka ręczna: Lijewski na straży

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk wygrali w drugim meczu play-out z Nielbą Wągrowiec 26:23 i wciąż zajmują dziewiąte, bezpieczne miejsce w tabeli. W drugim meczu w strefie spadkowej Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław 32:27. Wrocławska drużyna traci już do duetu Wybrzeże – Zagłębie 4 punkty.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Wybrzeże prowadziło 4:1, ale goście wyrównali (5:5). Gospodarze odzyskali prowadzenie dopiero przed przerwą, gdy karnego wykorzystał Adrian Kondratiuk (12:11).

Swoją rękę do wyniku przyłożył wreszcie w drugiej połowie Marcin Lijewski. Dzięki dwóm bramkom Patryka Abrama oraz jednej Lijewskiego Wybrzeże wygrywało 15:12. W 41. min. ponownie ten duet dał drużynie pięciobramkową przewagę (19:14). Nielba zmniejszyła straty do dwóch goli, ale wtedy Lijewski trafił dwa razy i Wybrzeże prowadziło różnicą 4 bramek (23:19). Bezpiecznie było do końca.

Wybrzeże Gdańsk – Nielba Wągrowiec 26:23 (12:11)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Lijewski 8, Rakowski 5, Rogulski 4, Abram 3, Kondratiuk 2, Kornecki 2, Mogielnicki 1, Sulej 1.

Nielba: Marciniak, Konczewski - Oliferczuk 7, Tarcijonas 4, Tórz 3, Smoliński 3, Gąsiorek 2, Biniewski 2, Świerad 1, Skrzypczak 1.

Tabela grupy spadkowej

9. Wybrzeże Gdańsk     24     16     611-692

10. Zagłębie Lubin        24     16     710-810

11. Śląsk Wrocław         24     12     619-743

12. Nielba Wągrowiec    24      4      542-727

Trzecia kolejka (22 kwietnia): Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin (godz. 18.00), Śląsk Wrocław - Wybrzeże Gdańsk (godz. 20.00).
Tylko najlepszy z czwórki zespół zapewni sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywek w przyszłym sezonie, drugi z nich zagra baraż o utrzymanie, a dwa ostatnie spadną.