Pierwsze punkty siatkarzy Trefla Gdańsk

W szóstej kolejce rozgrywek siatkarskiej PlusLigi zawodnicy LOTOSU Trefl Gdańsk pokonali w Ergo Arenie drużynę Indykpolu AZS Olsztyn 3:0

W szóstej kolejce rozgrywek siatkarskiej PlusLigi  zawodnicy LOTOSU Trefl Gdańsk pokonali  w Ergo Arenie drużynę Indykpolu AZS Olsztyn 3:0.

Oceny trenerów po meczu ( 28.10.2011)

Paweł Siezieniewski ( Indykpol AZS Olsztyn):-Gdańszczanie przystąpili do meczu przeciwko mojemu zespołowi  po pięciu porażkach z silnymi zespołami, byłem świadomy, że Trefl będzie zdeterminowany, by odnieść zwycięstwo. Zespół z Gdańska był bardzo dobrze przygotowany do meczu,  świetnie grał blokiem i w obronie. My z kolei popełniliśmy zbyt dużo błędów, szczególnie w pierwszym secie. Mieliśmy problemy z przyjęciem, a w konsekwencji z wyprowadzeniem ataków. W drugim secie kontuzji doznał Metodi Ananiew i mój zespół całkowicie stracił rytm gry, co wykorzystali gospodarze. Co nie zmienia faktu, że Trefl zagrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie, gratulacje.

Grzegorz Ryś ( LOTOS Trefl Gdańsk):-Bardzo się cieszymy z odniesionego zwycięstwa. Graliśmy od początku do końca bardzo ambitnie. W każdym elemencie graliśmy na wysokim poziomie. Mocną zagrywką odrzucaliśmy rywali od siatki, bardzo dobrze funkcjonował nasz blok. Pierwsze punkty na pewno podbudują nasz zespół, praca którą wykonujemy na treningach przyniosła w końcu efekty. Jest to doskonała motywacja przed kolejnymi spotkaniami.

LOTOS Trefl Gdańsk ? Indykpol AZS Olsztyn 3:0 ( 25:20,25:23,25:18)

Lotos Trefl: Hietanen, Oivanen, Wdowin, Świrydowicz, Łomacz, Augustyn, B. Kaczmarek (libero) oraz Wilk, Szczurek, Wołosz

Indykpol: Hernan, Yudin, Ananiew, Gunia, Siezieniewski, Hain, Mierzejewski (libero) oraz Winnik, Ferens, Kadziewicz, Stelmach.