Pięć medali lekkoatletów AZS AWFiS

Pięć medali zdobyli zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbywały się w Spale w dniach 23 - 26 stycznia 2014.

Pięć medali zdobyli zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbywały się w Spale w dniach 23-26 stycznia 2014.

Pierwszy medal - brązowy - zdobył siedmioboista Krzysztof Młyński z dorobkiem 4565 punktów. Drugi medal także padł łupem wieloboistów. Brązowy krążek w pięcioboju juniorek wywalczyła Klaudia Muchlada. Uzyskała 3589 punktów.

Kolejny medal, tym razem złoty, zdobyła Klaudia Gołąbek, która wygrała bieg na 200 m w kategorii juniorek (25,06). Gołąbek zajęła także czwarte miejsce w biegu na 60 m (7,83).

Trzeci dzień rywalizacji to złoty medal Marcina Grudki w biegu na 60 m ppł juniorów. Bez problemu wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 8,10, w finale poprawił się na 7,98. Brązowy medal wywalczył Marek Wolski (60 m ppł juniorów młodszych). Zajął 2. miejsce w biegu eliminacyjnym (8,27), natomiast w finale pobiegł o 0,01 wolniej i ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji.