Partyka mistrzynią świata niepełnosprawnych

Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk) zdobyła w Pekinie mistrzostwo świata niepełnosprawnych (klasa 10) w tenisie stołowym. Powtórzyła sukces sprzed czterech lat z Korei.

W turnieju wystartowało 14 zawodniczek. Obronę tytułu Partyka rozpoczęła od pojedynków z Turczynką Hilal Turkkan oraz Rosjanką Darią Saratową, wygranych bez straty seta.

W drugiej fazie turnieju, rozgrywanej systemem pucharowym, gdańszczanka w ćwierćfinale pokonała reprezentantkę Tajwanu Tian Shiau Wen 3:0 (11:6, 11:5, 11:6). Mecz półfinałowy, rozegrany z zawodniczką z Brazylii Alexandre Bruna Costa, polska zawodniczka również zakończyła bez straty seta, wygrała do 6, 5 i 3.

W finale było mnóstwo emocji. Polka przegrywała 1:2, ale udało jej się doprowadzić do piątego, decydującego seta. W nim Chinka Yang Qian prowadziła 10:9 i miała piłeczkę meczową. Partyka ją obroniła, wygrała dwie kolejne akcje i to ona została mistrzynią.

- Wiedziałam, że to będzie bardzo trudny mecz. Grałam z Qian na igrzyskach w Londynie i wtedy też mecz skończył się wynikiem 3:2. Obserwowałam, jak gra tutaj i widziałam, że jest w wysokiej formie. Wiedziałam też, że muszę się skupić i podejść do meczu bez niepotrzebnego napięcia. Teraz moim celem są igrzyska w Rio de Janeiro i kolejne, czwarte złoto paraolimpijskie - powiedziała Partyka.