Młoda Liga siatkarzy: LOTOS Trefl trzeci

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk (do lat 23) zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowym Młodej Ligi. W decydującym meczu w Krapkowicach pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2. To trzeci medal gdańszczan w tych rozgrywkach. W 2013 roku byli mistrzami, a w 2014 też skończyli na trzecim miejscu.

W rundzie zasadniczej LOTOS Trefl odniósł 13 zwycięstw. Jedno spotkanie przegrał, 1:3 z AZS Politechniką Warszawską. Drugi w tabeli Cerrad Czarni Radom zdobył o 10 punktów mniej.

Pierwszym rywalem w fazie play-off był czwarty zespół grupy B - Asseco Resovia. W pierwszym meczu w Rzeszowie gospodarze prowadzili 2:1, jednak dwa kolejne sety padły łupem gdańszczan. W rewanżowym meczu rozgrywanym w treningowej sali ERGO ARENY było łatwe 3:0 dla gospodarzy, które przyniosło awans do turnieju finałowego.

W półfinale LOTOS Trefl trafił na Jastrzębski Węgiel. W pierwszych dwóch setach drużyny toczyły wyrównaną walkę, w obu minimalnie lepszy był Jastrzębski Węgiel (25:21, 25:23). W trzecim secie rywale dominowali (25:14) i awansowali do finału, a gdańskiemu zespołowi pozostała walka o brąz.

Gdańszczanie wygrali z ZAKSĄ pierwszego seta 25:14, drugiego przegrali 14:25, w trzecim też byli gorsi o dwa punkty (23:25). Podopieczni trenera Edwarda Pawluna pozbierali się, doprowadzili do tie-breaka (czwarta partia 25:17) i wygrali go 15:10.

W meczu finałowym zmierzyły się drużyny Jastrzębskiego Węgla i Cerradu Czarnych Radom. Po pięciosetowym boju lepsi okazali się siatkarze ze Śląska, dla których był to pierwszy triumf w rozgrywkach Młodej Ligi.