Mistrzostwa świata w wioślarstwie: piąte miejsce Godka

Na mistrzostwach świata w koreańskim Chungju startowało trzech wioślarzy AZS AWFiS Gdańsk. Jarosław Godek (dwójka bez sternika) zajął piąte miejsce, a Miłosz Jankowski (dwójka podwójna wagi lekkiej) i Przemysław Borchardt (czwórka bez sternika wagi lekkiej) ósme.

Na mistrzostwach świata w koreańskim Chungju startowało trzech wioślarzy AZS AWFiS Gdańsk. Jarosław Godek (dwójka bez sternika) zajął piąte miejsce, a Miłosz Jankowski (dwójka podwójna wagi lekkiej) i Przemysław Borchardt (czwórka bez sternika wagi lekkiej) ósme.

32-letni Godek pływał z Wojciechem Gutorskim (Bydgostia). Polacy wygrali wyścig półfinałowy, narobili smaku na medal, ale w finale byli od niego daleko. Po 500 metrach wiosłowali na 3. miejscu, za osadami z Nowej Zelandii i Hiszpanii. Potem Nowozelandczycy odpływali coraz dalej, Hiszpanów i Polaków wyprzedzili Francuzi oraz Holendrzy i tak zostało do końca. Godek z Gutorskim finiszowali na piątym miejscu, ze stratą ponad 4 sekund do podium.

Finał męskich dwójek bez sternika: 1. Nowa Zelandia 6.34,98; 2. Francja 6.41,74; 3. Holandia 6.45,67; 4. Hiszpania 6.48,29; 5. Polska 6.50,15; 6. Włochy 6.52,23.

Dwaj pozostali gdańscy zawodnicy startowali w wadze lekkiej. Podopieczni trenera Piotra Bulińskiego zakwalifikowali się do finałów B, dających prawo walki o miejsca 7-12.

23-letni Miłosz Jankowski płynął w dwójce podwójnej z Arturem Mikołajewskim (Gopło Kruszwica). Tej parze do awansu do finału A zabrakło 0,4 sekundy. W finale B przegrali tylko z Holendrami.

Po 8. miejsce w finale B czwórki bez sternika popłynął też 23-letni Przemysław Borchardt, startujący razem z Łukaszem Pawłowskim (AZS UMK Energa Toruń), Pawłem Cięszkowskim oraz Tomaszem Zagórskim (obaj AZS Szczecin). Polacy przegrali z osadą włoską.

Te wyniki dają wioślarzom AZS AWFiS stypendia sportowe Miasta Gdańska na 2014 rok.