Mistrzostwa Polski w judo – AZS AWFiS Gdańsk najlepszy

Prawie 300 zawodników i zawodniczek wzięło udział w mistrzostwach Polski seniorów w judo.

Prawie 300 zawodników i zawodniczek wzięło udział w mistrzostwach Polski seniorów w judo. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów gdańskich klubów.

Na matach w Lubaniu mistrzynią kraju w wadze 78 kg została Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk), która w finale pokonała Beatę Pacut (Czarni Bytom). Tytuły mistrzów Polski wywalczyli także Zuzannna Pawlikowska (-52 kg) oraz Tomasz Domański (open), oboje reprezentujący AZS AWFiS Gdańsk.W najcięższej kategorii (+78 kg) pań tytuł mistrzowski wywalczyła olimpijka z Londynu Urszula Sadkowska (Ippon Olsztyn), która w fiale pokonała Joannę Jaworską (AZS AWFiS Gdańsk). Zawodniczka Wybrzeża Gdańsk Karolina Tałach zdobyła srebrny medal w kategorii 70 kg, a w wadze 63 kg srebrny medal zdobyła  Magdalena Kowalczyk (AZS AWFiS Gdańsk).

W kwalifikacji medalowej klubów zwyciężył AZS AWFiS Gdańsk wyprzedzając GKS Czarnych Bytom, UKSJ Olsztyn i Gwardię Wrocław. Łącznie judocy z AZS AWFiS zdobyli 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe). Pięć medali zdobyli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk (1 srebrny, 4 brązowe).