MŚ w windsurfingu: Myszka poza podium

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął piąte miejsce na mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie RS:X w Buzios w Brazylii.

Myszka był mistrzem świata w 2010 roku oraz wicemistrzem w 2011. Zamierzał wrócić na szczyt. Po kwalifikacjach był czwarty, po pierwszym dniu wyścigów finałowych zajmował trzecią pozycję, ale szybko spadł poza podium. Drugiego dnia finałów gdańszczanin docierał do mety jako 16. i 11., a to oznaczało spadek na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.
W wyścigu finałowym, w którym punkty liczono podwójnie, Myszka przypłynął jako piąty i na takim samym miejscu ukończył mistrzostwa świata. Złoty medal wywalczył wicemistrz olimpijski, Brytyjczyk Nick Dempsey, a drugi był mistrz olimpijski, Holender Dorian van Rijsselberge.

Klasyfikacja: 1. N. Dempsey (W. Brytania) 30 punktów; 2. D. van Rijsselberge (Holandia) 37; 3. B. Kokkalanis (Grecja) 49 ; 4. R. Santos (Brazylia) 53; 5. P. Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 57; 6. N. Mashiah (Izrael) 59.