ME w judo: medale dla czterech gdańszczanek

Polskie judoczki zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym mistrzostw Europy seniorów we francuskim Montpellier. W decydującym meczu pokonały Rosję 3:2.

Punkty w spotkaniu z Rosją zdobyły: mistrzyni świata juniorek Arleta Podolak (57 kg), dwukrotna wicemistrzyni Europy seniorek Katarzyna Kłys (70 kg) i gdańszczanka Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS, +70 kg).

W eliminacjach biało-czerwone pokonały Hiszpanię 4:1, zaś w ćwierćfinale uległy późniejszym złotym medalistkom, Francuzkom 0:5. W decydującym o medalach meczu Polki zwyciężyły Bośnię i Hercegowinę 4:1.

Oprócz Podolak, Kłys i Furmanek, na podium stanęły też zawodniczki, które występowały we wcześniejszych meczach. Wśród nich znalazły się kolejne trzy gdańszczanki: Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS, 52 kg), Halima Mohamed-Seghir (Wybrzeże, 63 kg) i Karolina Tałach (Wybrzeże, 70 kg).