Lotos Trefl – ZAKSA. Na parkiecie czterech mistrzów świata

­­W piątek, 10 października, o godz. 17.00 siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk podejmą w Ergo Arenie w meczu ligowym zdobywców Pucharu Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Wystąpi czterech zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo świata.

Do Gdańska przyjeżdża jedna z najbardziej zasłużonych dla polskiej siatkówki drużyn. Klub z Kędzierzyna-Koźla ma w swoim dorobku pięć tytułów mistrza Polski, cztery wicemistrzostwa i jeden brązowy medal, a także pięć Pucharów Polski i trzy medale zdobyte w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV.

ZAKSA należy do wielkiej czwórki drużyn rządzących polską siatkówką, oprócz PGE Skry Bełchatów, Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla. W środę ZAKSA grała w Poznaniu z PGE Skrą o Superpuchar Polski, ale przegrała 1:3.

W piątek kibice w ERGO ARENIE zobaczą czterech mistrzów świata. W ekipie LOTOSU Trefla zagra Mateusz Mika, który w pierwszej kolejce, w meczu pierwszej kolejki PlusLigi spisał się znakomicie, a dzięki 17 punktom zdobytym przeciwko Indykpolowi AZS-owi Olsztyn znalazł się w najlepszej szóstce tej serii spotkań wybieranej przez „Przegląd Sportowy”. Po drugiej stronie siatki staną Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski. Prócz nich w zespole prowadzonym przez Sebastiana Świderskiego zagrają m.in. Michał Ruciak, Łukasz Wiśniewski, Dominik Witczak, Holendrzy Dick Kooy i Nimir Abdel-Aziz czy Brazylijczyk Lucas Loh.

Mecz LOTOSU Trefla z Indykpolem AZS-em pokazał, że podopieczni Andrei Anastasiego nie powinni stać na straconej pozycji. Prócz Miki bardzo dobrze grali m.in. obaj środkowi żółto-czarnych, a Wojciech Grzyb, MVP niedzielnego spotkania, plasuje się aktualnie na trzecim miejscu wśród blokujących PlusLigi. ZAKSA jest przy tym jedyną z drużyn wielkiej czwórki, którą gdańszczanie w swojej historii pokonali. W grudniu 2012 roku żółto-czarni wygrali w Kędzierzynie-Koźlu 3:1, a MVP tamtego spotkania został… Mateusz Mika.

Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie www.trefl.kupbilety.pl, w Sklepie Koszykarza, stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera oraz Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Mecz z ZAKSĄ jest spotkaniem pierwszej kategorii cenowej. Bilety kosztują od 15 do 40 złotych.

Znana jest już również data i godzina kolejnego spotkania żółto-czarnych w roli gospodarza. LOTOS Trefl z Effectorem Kielce zagra w niedzielę, 19 października, o godz. 15.30 w Ergo Arenie.