Ligi: wygrane siatkarzy i piłkarzy ręcznych

Siatkarze Lotosu Trefla pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 3:0 (17, 17, 18) i awansowali na siódme miejsce w tabeli. Piłkarze ręczni Wybrzeża wygrali w Wolsztynie z Wolsztyniakiem 34:23. Ich bilans w I lidze jest teraz jeszcze bardziej interesujący: 14 zwycięstw – 0 porażek.

Mecz z AZS w Częstochowie upłynął siatkarzom Lotosu Trefla w przyjemnym nastroju. W żadnym z trzech setów się nie natrudzili, jedynie w drugim przegrywali 4:8 i musieli odrabiać straty. Atakami imponował Jakub Jarosz (17 punktów), a blokami Bartosz Gawryszewski, wybrany graczem meczu. Aż 4 punkty zdobył wyjątkowo pewny tego dnia rozgrywający Grzegorz Łomacz.

To trzecie kolejne zwycięstwo Lotosu Trefla, każde 3:0. Gdański zespół ma teraz bilans 6 zwycięstw – 9 porażek, przewagę aż 7 punktów nad zespołem z dziewiątego miejsca w tabeli, Transferem Bydgoszcz, co oznacza wielce prawdopodobny awans do play-off.

AZS Częstochowa – Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 17:25, 18:25)

Punkty dla Lotosu Trefla: Jarosz 17, Wierzbowski 12, Zajder 7, Gawryszewski 6, Żaliński 5, Łomacz 4, Rusek (libero) oraz Milczarek.

W pierwszym w tym roku meczu ligowym, piłkarze ręczni Wybrzeża mieli kłopot tylko w pierwszej połowie. W 24. minucie szósty w tabeli Wolsztyniak prowadził 11:9, jednak na sześć kolejnych goli Wybrzeża odpowiedział tylko jednym i do przerwy goście prowadzili 15:12. W drugiej połowie przewaga gdańszczan zdecydowanie wzrosła, skończyło się na wygranej różnicą jedenastu bramek, 34:23.

W następnej kolejce Wybrzeże zagra z AZS UW Warszawa. Za dwa tygodnie najważniejszy mecz sezonu, na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Nielba dotąd przegrała tylko jedno spotkanie, właśnie z Wybrzeżem, 21:22. Rewanż przesądzi o tym, która z tych drużyn znajdzie się o krok od Superligi. Reszta zespołów się nie liczy.

Wolsztyniak Wolsztyn – Wybrzeże Gdańsk 23:34 (12:15)

Skład Wybrzeża: Chmieliński, Głębocki - Rogulski 7, Żak 6, Kornecki 5, Nilsson 5, Mogielnicki 4, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Jasowicz 1 oraz Abram, Prymlewicz.