Liga Światowa: tylko cud pomoże Polakom

Po porażce 0:3 z Włochami polscy siatkarze mają znikome szanse na awans do półfinału turnieju finałowego Ligi Światowej w Ergo Arenie.

Po porażce 0:3 z Włochami polscy siatkarze mają znikome szanse na awans do półfinału turnieju finałowego Ligi Światowej w Ergo Arenie.

Nic się w tym meczu Polakom nie układało. Zbigniewa Bartmana, kontuzjowanego podczas spotkania z Bułgarią (6 tygodni przerwy) nie miał kto zastąpić. W ataku mogliśmy liczyć tylko na Bartosza Kurka, Jakub Jarosz zawodził w dwóch na trzy akcje, środkowi byli asystami, rozgrywający Łukasz Żygadło tym razem nie miał żadnego pomysłu na niekonwencjonalne rozegranie piłki. Do tego wszystkiego doszła zadziwiająca niemoc serwisowa. Tak wiele niecelnych zagrywek reprezentacja Polski nie zaprezentowała chyba nigdy od czasu zakończenia II wojny światowej.

Efekt ? trzy gładko przegrane sety z drużyną, która nie miała litości. Wiodą w niej prym młodzi ? Michał Łasko, syn Lecha, polskiego złotego medalisty olimpijskiego z Montrealu w 1976 roku, Ivan Zajcew, syn Wiaczesława, legendarnego rozgrywającego reprezentacji ZSRR z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia oraz Dragan Travica, syn Ljubomira, znanego przed laty reprezentanta Jugosławii, potem trenera reprezentacji Serbii, a ostatnio Asseco Rzeszów.

Polska ? Włochy 0:3 (15:25, 20:25, 20:25)

Polska: Żygadło, Kurek, Nowakowski, Jarosz, Ruciak, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Kosok, Gruszka, Woicki, Kubiak.
Włochy: Łasko, Zajcew, Savani, Buti, Travica, Birarelli, Bari (libero).

W pierwszym czwartkowym meczu ?polskiej? grupy rewelacyjnie grająca Argentyna (poza libero ? sami 20-latkowie w składzie) pokonała gładko Bułgarię 3:0 (sety do 17, 22 i 22). To oznacza, że Polska, żeby wyjść z grupy i awansować do półfinału, musi dziś pokonać Argentynę (mecz o godz. 20.00) i liczyć na to, że Bułgarzy ograją wcześniej Włochów.

Tabela po dwóch meczach jest następująca:

1. Argentyna     2      6    6:1
2. Włochy         2      3    4:3
3. POLSKA        2      2    3:5
4. Bułgaria        2      1    2:6

Wszystko jest już jasne w drugiej grupie. Drugie zwycięstwa odnieśli Rosjanie oraz Brazylijczycy i te drużyny są w półfinale.

? Rosja - Kuba 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)
? Brazylia - USA 3:1 (25:15, 22:25, 22:25, 15:25)