Lechia w półfinale Pucharu Polski!

Środowy mecz rewanżowy w Białymstoku zakończył się remisem 1:1. W pierwszym spotkaniu było 0:0 i Lechia awansowała dzięki golowi strzelonemu na wyjeździe.

Powtórzył się scenariusz z sobotniego meczu ligowego, który biało-zieloni wygrali 2:1. Na początku obie drużyny bardzo dbały, żeby nie stracić bramki, ale szybko okazało się, że to niemożliwe. Lechia wyszła na prowadzenie dzięki sprytowi Abdou Traore, który na lewym skrzydle wyprowadził w pole Tadasa Kijanskasa, dośrodkował, a w polu bramkowym nogę do piłki przystawił Ivans Lukjanovs.

Jagiellonia dość szybko wyrównała (kuriozalny gol Andrijusa Skerli, w którego uderzyła piłka po niespodziewanym zagraniu Tomasza Frankowskiego) i przeszła do frontalnego ataku, bo ten wynik niczego dobrego jej nie dawał. Podobnie było w sobotę. Przez całą drugą połowę Jagiellonia grała lepiej, przeprowadziła więcej składnych akcji, ale Sebastian Małkowski fruwał w powietrzu i odbijał każdy strzał.

W 75. minucie dokonał się los Jagiellonii. Po zagraniu ręką Deleu, karnego wykonywał Frankowski. Małkowski rzucił się nie w ten róg bramki, w który powinien, ale piłka uderzyła w słupek i wyleciała na aut. Tak dobrych okazji na zdobycie decydującej bramki gospodarze już nie mieli do końca.

Losowanie par półfinałowych w niedzielę. Lechia spotka się z Legią Warszawa, Lechem Poznań lub Podbeskidziem Bielsko-Biała, który wyeliminował Wisłę Kraków. W Krakowie Podbeskidzie wygrało 1:0, w rewanżu był remis 2:2, choć Wisła w 52. minucie prowadziła 2:0.

Jagiellonia Białystok ? Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)

Bramki: A. Skerla (37) dla Jagiellonii oraz I. Lukjanovs (25) dla Lechii. Żółta kartka: Ł. Surma (Lechia). Sędziował Marciniak (Płock).

Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Cionek, Skerla, Pejović - Kupisz, Grzyb (81, Essomba), Hermes (85, Seratlić), Lato - Pawłowski (72, Sotirović) - Frankowski.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius ? Poźniak (61, Bajić), Surma, Nowak ? Lukjanovs (77, Dawidowski), Buval, Traore (90, Pietrowski).

Pierwszy mecz 0:0. Awans do półfinału Pucharu Polski - Lechia.