Lechia przegrała z Koroną: pokaz słabości

Lechia znów zagrała słabo i przegrała 0:1 z liderem w Kielcach. Biało-zieloni ani razu nie zagrozili bramce Korony.

To był bardzo słaby mecz i tylko jedna akcja zasługuje na opisanie ? ta, po której gospodarze zdobyli gola. W 9. minucie Luka Vućko przypadkowo i nieszczęśliwie odbił piłkę przed swoim polem karnym, Jacek Kiełb skorzystał z prezentu, przebiegł kilka metrów i strzelił mocno i celnie. Piłka przy słupku wpadła do bramki Lechii.

Więcej emocji wywołały dwie sytuacje, w których futbol był tylko tłem. Tuż przed przerwą Tomasz Lisowski z Korony uderzył łokciem w szyję Lewona Airapetjana. Ormianin uznał, że rywal zrobił to specjalnie (chyba się nie mylił), więc doskoczył do Lisowskiego i go pchnął. Taka reakcja spowodowała zainteresowanie prawie wszystkich piłkarzy obu drużyn, przy linii bocznej zrobiło się zbiegowisko i niewiele brakowało, by wybuchła bójka podobna do tych, jakie zdarzają się w hokeju, gdzie wszyscy w jednej chwili walczą ze wszystkimi na pięści. Do groźniejszych rękoczynów jednak nie doszło, skończyło się na czterech żółtych kartkach.

To, co zrobił Vytautas Andriuskevicius w 84. minucie jest trudne do uzasadnienia. Otóż Litwin postanowił złamać nogę Arturowi Lenartowskiemu z Korony. Całe szczęście, że kość nie pękła, ale faul był tak brutalny, że sędzia musiał Adriuskeviciusowi pokazać czerwoną kartkę.

Korona pozostała liderem Ekstraligi, a Lechia, po udanym meczu z Górnikiem, znów pokazała swoje słabości. Nie pierwszy raz w tych rozgrywkach.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Bramka: J. Kiełb (9). Żółte kartki: T. Lisowski, M. Korzym (Korona) ? Ł. Surma, L. Airapetjan (Lechia). Czerwona kartka: V. Andriuskevicius (Lechia, 84, za faul). Sędziował T. Musiał (Kraków).

Korona: Małkowski - Malarczyk, Hernani, Stano, Lisowski - Vuković, Jovanović, Sobolewski, Korzym (78, Cichos), Kiełb - Zieliński (64, Lenartowski, 87, Kiercz).

Lechia: Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Andriuskevicius - Surma, Machaj, Lukjanovs (78, Pietrowski), Wiśniewski, Airapetjan (66, Łuczak) - Tadić.