LOTOS Trefl: osiem na osiem

Siatkarze LOTOSU Trefla wygrali ósmy mecz z rzędu. W Bielsku-Białej pokonali 3:1 BBTS. W tabeli nic się nie zmieniło, bo PGE Skra Bełchatów oraz Asseco Resovia też wygrali swoje spotkania 3:1 i mają po 8 zwycięstw.

Trzeci raz z rzędu gdańscy siatkarze rozpoczęli mecz wyjazdowy od przegranej pierwszej partii, ale od drugiego seta w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Tym razem Polacy byli bohaterami widowiska. 21 punktów zdobył Mateusz Mika, który otrzymał statuetkę dla najlepszego gracza meczu. Mistrz świata atakował ze skutecznością 53 proc., dokładając trzy punktowe bloki i jedną punktową zagrywkę.

Kolejne 21 punktów dołożyli środkowi - Bartosz Gawryszewski i Wojciech Grzyb. Obaj atakowali ze skutecznością około 60 proc., odpowiednio sześć i cztery razy zatrzymując też ataki rywali. Blok był elementem, w którym LOTOS Trefl zdeklasował rywali. Żółto-czarni zapunktowali nim aż 20 razy przy 7 blokach rywali. Gdańszczanie skuteczniej wyprowadzali ataki, mimo iż lepiej przyjmowali gospodarze. Podopieczni Anastasiego otrzymali też 27 punktów po błędach rywali, oddali przeciwnikom 21.

LOTOS Trefl w całym meczu miał jeden przestój. W pierwszym secie, przy prowadzeniu 12:10, serwis popsuł Sebastian Schwarz. Na zagrywkę powędrował Kamil Kwasowski. Przyjmujący BBTS-u ustrzelił sześć razy gdańszczan w przyjęciu, przez co jego zespół na przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 16:12. Pierwszego seta LOTOSOWI nie udało się już uratować, ale w kolejnych partiach dominował. Zawodnikom rzadko uśmiech schodził z twarzy.

BBTS Bielsko-Biała - LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (25:20, 19:25, 14:25, 22:25)

BBTS: Polański (8), Ferens (14), Neroj (5), Gonzalez (8), Sobala (5), Kwasowski (11), Dębiec (libero) oraz Bućko (5), Kapelus (2), Buniak, Błoński (1).

LOTOS Trefl: Grzyb (10), Falaschi (2), Schwarz (7), Gawryszewski (11), Troy (10), Mika (21), Gacek (libero) oraz Schulz (7), Stępień, Czunkiewicz.

MVP: Mateusz Mika (LOTOS Trefl).