Kamila Chudzik mistrzynią Polski

Gdańszczanki zdobyły trzy medale na halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Spale.

25-letnia Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk), brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata na otwartym stadionie w 2009 roku, wygrała pięciobój osiągając 4325 punktów. Była najlepsza w trzech konkurencjach ? 60 m ppł, kula, w dal. To gorszy wynik od rekordu życiowego sprzed trzech lat (4537 pkt), ale w 2010 roku Chudzik głównie leczyła kontuzję łokcia.

Drugie miejsce w pięcioboju zajęła inna zawodniczka AZS AWFiS, 21-letnia Zuzanna Leszczyńska. Zdobyła 3898 punktów.

W konkursie skoku o tyczce srebrny medal przypadł 23-letniej Karmen Bunikowskiej, również lekkoatletce AZS AWFiS. Skoczyła 420 cm. Wygrała Anna Rogowska ? 461 cm.

W reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa świata w Paryżu zabraknie jednak miejsca dla Chudzik. Lista startowa została ograniczona do 15 zawodniczek. Prawo startu ma tylko 10 najlepszych w danej konkurencji z poprzedniego roku oraz 5 z tego sezonu. Przedziwny to przepis.