Judo: medal za medalem

Jakub Zakrzewski z AZS AWFiS Gdańsk został mistrzem Polski juniorów w judo w kategorii do 100 kilogramów. Zawodniczki SGKS Wybrzeże Gdańsk: Anna Kamińska (44 kg) i Alicja Dudek (57 kg) zdobyły mistrzostwo Polski młodziczek.

Jakub Zakrzewski z AZS AWFiS Gdańsk został mistrzem Polski juniorów w judo w kategorii do 100 kilogramów. Zawodniczki SGKS Wybrzeże Gdańsk: Anna Kamińska (44 kg) i Alicja Dudek (57 kg) zdobyły mistrzostwo Polski młodziczek.

Medali było więcej. Z mistrzostwach juniorów w Pile brązowe medale przywiozły trzy judoczki AZS AWFiS: Magdalena Miller (57 kg), Aleksandra Jabłońska (70 kg) i Barbara Lichońska (78 kg). W najlżejszej kategorii, do 48 kg, brązowy medal zdobyła Dajana Bołoz z SGKS Wybrzeże Gdańsk. W klasyfikacji medalowej AZS AWFiS zajął ósme miejsce. W klasyfikacji punktowej mężczyźni zajęli czwarte miejsce, a kobiety – trzecie.

W Bochni, na mistrzostwach młodzików i młodziczek, srebrny medal przypadł Julii Jaśkiewicz (70 kg, UKS Conrad). Trzecie były: Aleksandra Butlewska (44 kg, SGKS Wybrzeże) oraz Barbara Fałtynowicz (52 kg, SGKS Wybrzeże). Brązowy medal zdobył także ich kolega klubowy Mateusz Krauze (66 kg). W ogólnej klasyfikacji medalowej, a także medalowej i punktowej kobiet, SGKS Wybrzeże zajął drugie miejsce.

Dwa tygodnie temu gdańscy judocy dominowali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do 23 lat. Ich dorobek to 9 medali, w tym 5 złotych. Pierwsi w klasyfikacji klubowej zawodniczki i zawodnicy SGKS Wybrzeże zdobyli cztery złote i jeden brązowy medal. Drugie miejsce zajął AZS AWFiS, z jednym złotym i trzema srebrnymi krążkami. Impreza odbyła się w Kątach Wrocławskich.