Judo: Pogorzelec i Domański wicemistrzami Europy U-23

Daria Pogorzelec (waga 78 kg) oraz Tomasz Domański (100 kg) srebrne medale młodzieżowych mistrzostw Europy wywalczyli w Skopje (Macedonia).

W finale Pogorzelec, reprezentująca Wybrzeże Gdańsk, przegrała z mistrzynią Europy seniorek, Węgierką Abigeil Joo. Domański (AZS AWFiS Gdańsk) uległ Niemcowi Dino Pfeifferowi. Tomasz Tałach (Wybrzeże) w najcięższej kategorii ponad 100 kg zajął piąte miejsce. W reprezentacji Polski wystąpiły jeszcze dwie zawodniczki AZS AWFiS - Hanna Las (70 kg) i Joanna Jaworska (+ 78 kg). Obie przegrały w eliminacjach z późniejszymi mistrzyniami Europy.

Tuż po starcie w Macedonii Pogorzelec poleciała do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie w zawodach Pucharu Świata zajęła piąte miejsce.

W Bytomiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży. Złoty medal w kategorii kobiet wywalczył AZS AWFiS Gdańsk. W finale akademiczki wszystkie siedem pojedynków z Czarnymi Bytom wygrały przez ippon. W finale męskim Czarni pokonali AZS AWFiS 4:3.

Seniorzy zakończyli sezon w Opolu. W zawodach o Super Puchar Polski gdańszczanie okupowali podium. Złote medale zdobyli: Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS, 52 kg), Halima Mahomed-Seghir (Wybrzeże, 63 kg) oraz Tomasz Domański (AZS AWFiS, 100 kg). Srebrni medaliści: Maria Anderwald (AZS AWFiS, 78 kg), +78 kg Joanna Jaworska (AZS AWFiS, ponad 78 kg), Sebastian Przybysz (AZS AWFiS, 73 kg). Brązowe medale: Justyna Koiro (AZS AWFiS, 48 kg), Dominika Błach (Wybrzeże, 63 kg), Hanna Las (AZS AWFiS, 70 kg), Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS, 78 kg), Tomasz Tałach (Wybrzeże, ponad 100 kg).

W turnieju drużynowym seniorek zespół AZS AWFiS przegrał w finale z Gwardią Opole 2:4.