Judo: 10 gdańskich medali w Pucharze Polski

10 medali (5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe) zdobyli gdańscy judocy podczas zawodów o Puchar Polski seniorów, które odbyły się w Luboniu.

Judoczki i judocy AZS AWFiS przywieźli 7 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Zuzanna Pawlikowska (52 kg), Katarzyna Furmanek (78 kg) oraz Joanna Jaworska (ponad 78 kg). Drugie miejsca zajęły juniorki: Magdalena Miller (57 kg) oraz Aleksandra Jabłońska (70 kg). Brąz dorzuciła Barbara Lichońska (78 kg). Jedyny medalista z AZS AWFiS, Sebastian Przybysz (81 kg), był trzeci.

Zawodnicy SGKS Wybrzeże zdobyli 3 medale. Karolina Tałach (70 kg) i Filip Puzyr (73 kg) wygrali rywalizację, Halima Mohamed-Seghir (63 kg) była druga.