Gdańskie florecistki z workiem medali

Na szermierczych mistrzostwach Polski w Sosnowcu reprezentanci Sietom AZS AWFiS Gdańsk zdobyli siedem medali, w tym dwa złote.

27-letnia Karolina Chlewińska wygrała floretowy turniej indywidualny, była też członkinią zwycięskiej drużyny. W finale turnieju indywidualnego pokonała po dogrywce, 10:9, koleżankę klubową Sylwię Gruchałę. Brązowy medal zdobyła kolejna zawodniczka Sietom AZS AWFiS, 19-letnia Iwona Olbromska. Niespodzianką było odpadnięcie już w pierwszej rundzie broniącej tytułu Małgorzaty Wojtkowiak (Sietom AZS AWFiS), która przegrała 12:15 z 17-letnią Aleksandrą Lasic (UKS Floret Ruda Śląska).

W finale turnieju drużynowego gdańszczanki (Gruchała, Chlewińska, Kryczało, Rybicka) zdeklasowały Budowlanych Toruń 43:26. W półfinale pokonały Sietom AZS AWFiS II (Wojtkowiak, Paliszewska, Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska) 45:25. Druga drużyna Sietomu nie musiała walczyć o brązowy medal, ponieważ rywalki, AZS AWF Warszawa, zostały zdyskwalifikowane.

Gdańskie florecistki zostały drużynowymi mistrzyniami Polski po raz 16 z rzędu. Wszystkich zwycięstw mają 25.

W męskich turniejach floretowych nie wystąpił obrońca tytułu Radosław Glonek, który przechodzi rehabilitację po kontuzji barku. W Sosnowcu gdańszczanie zdobyli dwa medale. Drużynowo Michał Janda, Piotr Janda, Paweł Kawiecki i Andrzej Witkowski sięgnęli po srebro, przegrywając w finale z zespołem Wrocławianie 33:44. Indywidualnie brąz wywalczył 19-letni junior Piotr Janda. Mistrzem został Laszek Rajski, który w finale pokonał kolegę klubowego Michała Puzianowskiego (obaj Wrocławianie).