Floret w Jerozolimie: kolejne dwa medale

Drużyna polskich florecistek (z gdańszczanką Anną Szymczak) zdobyła w Jerozolimie złoty medal mistrzostw Europy juniorów młodszych (do lat 17). Polscy floreciści (z Maciejem Podralskim z UKS Atena Gdańsk) skończyli na trzecim miejscu.

Szymczak, złota medalistka w turnieju indywidualnym, biła się bardzo dobrze w ćwierćfinałowym meczu ze Szwedkami. Polki wygrały zdecydowanie 45:25. W półfinale czekały Włoszki. One też nie dały Polkom rady - 36:45. W finale z Węgierkami również nie było większych kłopotów. Wynik 45:32 świadczy o dużej przewadze polskiej drużyny, w której, oprócz Szymczak, walczyły jeszcze Julie: Chrzanowska i Walczyk.

Szymczak, która reprezentuje UKS Atena Gdańsk, zdobyła w Jerozolimie dwa złote medale, ale ciągle jej mało. Zostaje na turniej juniorek, czyli zawodniczek starszych o 2 lata.

Również z dwoma medalami wróci jej kolega klubowy Maciej Podralski. Indywidualnie był drugi. W turnieju drużynowym w pierwszym meczu Polacy pokonali Węgrów 45:35. W półfinale trafili na Włochów i przegrali 37:45. Podralski, srebrny medalista w turnieju indywidualnym, najpierw zremisował 5:5 z Andreą Funaro, potem przegrał 2:6 z Sebastiano Bicego, a na koniec rozgromił Riccardo di Tommaso 11:5, wyprowadzając wynik na 34:40. Ostatnią walkę przegrał, niestety, Andrzej Rzadkowski. Oprócz nich walczył jeszcze Ludwik de Bazelaire.

W decydującym o medalu meczu Polacy pokonali Rosjan 45:42.