Floret młodzieżowy: gdańszczanie na szczycie

Gdańszczanie zdominowali młodzieżowe mistrzostwa Polski we florecie w Śremie. Zdobyli 7 medali z 14 możliwych. Michał Janda został podwójnym mistrzem do lat 23.

Reprezentanci Sietom AZS AWFiS powtórzyli wynik sprzed roku i znów przywieźli trzy tytuły. Dwukrotnie (indywidualnie i w drużynie) na najwyższym stopniu podium stanął Michał Janda. W finale turnieju indywidualnego pokonał brata Piotra 15:7. W turnieju drużynowym, bracia, wspierani przez Michała Siessa, nie mieli konkurencji.

Zespół florecistek, występujący w składzie: Natalia Gołębiowska, Iwona Olbromska i Zuzanna Sobczak też rozgromił wszystkie rywalki. Indywidualnie tytuł zdobyła Martyna Jelińska (Budowlani Toruń), która na drodze do złota pokonała dwie gdańszczanki – Iwonę Olbromską i Zuzannę Sobczak.

Florecistki

Turniej indywidualny. Ćwierćfinały: Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Dominika Milone (KSz Wrocławianie) 15:6, Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Zuzanna Madajczyk 15:7, Marta Ciesielska - Halina Ptak (wszystkie AZS AWF Poznań) 15:14, Iwona Olbromska (Sietom) - Sylwia Mikuś (KSz Wrocławianie) 15:7. Półfinały: Jelińska - Olbromska 12:5, Sobczak - Ciesielska 15:7. Finał: Jelińska - Sobczak 15:6.

Turniej drużynowy. Półfinały: Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Natalia Gołębiowska, Iwona Olbromska, Zuzanna Sobczak) - KSz Wrocławianie 45:19, AZS AWF Poznań - D'Artagnan Ursynów 45:10. O 3. miejsce: KSz Wrocławianie 45:19 - D'Artagnan Ursynów 45:18. Finał: Sietom AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Poznań 45:22.

Floreciści

Turniej indywidualny. Ćwierćfinały: Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Patryk Kolak (AZS AWF Poznań) 15:9, Piotr Janda (Sietom) - Wojciech Peresada 15:7, Jakub Surwiłło (obaj AZS AWF Warszawa) - Damian Koper (AZS AWF Poznań) 15:9, Adrian Przednówek (Budowlani Toruń) - Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) 15:13. Półfinały: M. Janda - Surwiłło 15:12, P. Janda - Przednówek 15:12. Finał: M. Janda - P. Janda 15:7.

Turniej drużynowy. Półfinały: Sietom I AZS AWFiS Gdańsk (Piotr Janda, Michał Janda, Michał Siess) - Sietom II AZS AWFiS Gdańsk (Krystian Gryglewski, Filip Franceson, Mateusz Knitter) 45:35, AZS AWF Poznań I - AZS AWF Warszawa 45:30. O 3. miejsce: Sietom II AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Warszawa 45:21. Finał: Sietom I AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Poznań 45:29.