Floret: gdańszczanie w finałach Buzdygana

W niedzielę, 4 stycznia, w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XXI Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Rosji, Niemiec i Australii.

We florecie kobiet zwyciężyła Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań), która w finale pokonała Emilię Rygielską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 12:9.

Wśród mężczyzn doszło do polsko – rosyjskiego finału. Paweł Borontow pokonał różnicą dwóch punktów gdańszczanina Piotra Jandę.

Floret kobiet

Ćwierćfinały: Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) – Leila Piriewa (Rosja) 15:8, Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) – Jana Alborowa (Rosja) 15:10, Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań) 15:5, Alime Raszidowa (Rosja) – Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13. Półfinały: Rygielska – Raszidowa 15:10, Wojtkowiak – Synoradzka 9:8. Finał: Wojtkowiak - Rygielska 12:9. Startowało 75 zawodniczek.

Floret mężczyzn

Ćwierćfinały: Paweł Borontow – Jewgienij Filippob (obaj Rosja) 15:11, Pablo Martines – Askar Chamzin (obaj Rosja) 15:4, Piotr Janda – Michał Siess (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13, Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) 15:13. Półfinały: P. Janda – M. Janda 15:12, Borontow – Martines 15:7. Finał: Borontow – P. Janda 15:13. Startowało 74 zawodników.