Floret: Złoto i srebro dla sióstr w ME

Zawodniczki gdańskiego klubu Sietom AZS AWFiS siostry Łyczbińskie, zdobyły złoty i srebrny medal Mistrzostw Europy do lat 23.

Zawodniczki gdańskiego klubu Sietom AZS AWFiS siostry Łyczbińskie, zdobyły złoty i srebrny medal Mistrzostw Europy do lat 23. Trenujące u fechmistrza kadry Polski Longina Szmita bliźniaczki przez cały turniej walczyły rewelacyjnie. Siostry zmierzyły się ze sobą w finale, gdzie lepsza okazała się Hanna, pokonując Martę wynikiem 15:10. Brązowe medale wywalczyły Węgierka Fanny Kreiss oraz Jekatarina  Każykina z Rosji.

WYNIKI  Ćwierćfinały; Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)-Kim Weiss ( Austria) 15:10;

Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)-Eva Hampel ( Niemcy)15:12; Fanny Kreiss( Węgry) – Krystyna Nowalińska( Rosja) 15:10; Jekatarina Każykina (Rosja) – Irina Jelesina(Rosja)13:10.

Półfinały: H. Łyczbińska ( Sietom AZS AWFiS Gdańsk)- Jekatarina Każykina (Rosja)15:9.

M. Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)- Fanny Kreiss (Węgry)15:8.

Finał: Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)- Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)- 15:10.

Kolejność: 1. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk); 2. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk); 3. Fanny Kreiss (Węgry);3. Jekatarina Każykina (Rosja).

Polki nie miały sobie równych,  także  w konkurencji drużynowej. Hanna i Marta Łyczbińskie, Emilia Rygielska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) prowadzone przez trenera Adama Kaszubowskiego wywalczyły złoty medal  ME. W meczu finałowym Biało-Czerwone nie dały najmniejszych szans drużynie Niemiec, prowadząc od początku do końca (45:29).

WYNIKI  Półfinały: Polska – Węgry 45:26;Niemcy – Rosja 34:30

Mecz o 3 miejsce: Rosja – Węgry 44:27;

Finał: Polska – Niemcy 45:29

Kolejność: 1. Polska; 2. Niemcy; 3. Rosja;4. Węgry;5. Włochy;6. Ukraina.

Brązowy medal Mistrzostw Europy zdobyli w drużynie floreciści. Trzech reprezentantów z czterech to zawodnicy gdańskiego klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Krystian Gryglewski, Piotr Janda, Paweł Osmański oraz zawodnik AZS AWF Poznań  Damian Koper.

WYNIKI  Ćwierćfinały: Włochy – Ukraina 45:29; Niemcy – Czechy 45:28;Polska – Węgry 45:31;Austria – Rosja 45:37

Półfinały: Włochy – Polska 45:34; Niemcy – Austria 45:35

Mecz o 3 miejsce : Polska – Austria 45:39;Finał: Włochy – Niemcy 45:34

Kolejność: 1. Włochy; 2. Niemcy; 3. Polska; 4. Austria;5. Czechy;6. Węgry.