Floret: XIX Buzdygan Rektora

155 florecistek i florecistów walczyło w XIX Turnieju o Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS oraz I Turnieju o Puchar Gdańskiej Szkoły Floretu (do 17 lat). Gdańscy szermierze zajęli kilka miejsc na podium, ale nie wygrali ani jednego turnieju.

155 florecistek i florecistów walczyło w XIX Turnieju o Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS oraz I Turnieju o Puchar Gdańskiej Szkoły Floretu (do 17 lat). Gdańscy szermierze zajęli kilka miejsc na podium, ale nie wygrali ani jednego turnieju.

Rok temu buzdygany zdobyli szermierze Sietomu AZS AWFiS: Anna Rybicka i Radosław Glonek. Tym razem oboje nie stanęli na starcie – Rybicka z powodu kontuzji, a Glonek choroby.

Trzy gdańszczanki dostały się do półfinału w turnieju seniorek. Magdalena Knop pokonała Martę Łyczbińską (obie Sietom AZS AWFiS) 15:8, a olimpijska z Londynu Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) wygrała z Hanną Łyczbińską (Sietom AZS AWFiS) 11:10. W finale Synoradzka poradziła sobie z Knop 15:11.

Klasyfikacja florecistek: 1. Marta Synoradzka (AZS AWF Poznań), 2. Magdalena Knop, 3. Marta Łyczbińska i Hanna Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk), 5. Maryna Jelińska (Budowlani Toruń), 6. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice), 7. Marta Hausman (Budowlani), 8. Natalia Gołębiowska, 9. Monika Paliszewska, 10. Zuzanna Sobczak, 11. Karolina Chlewińska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk), 13. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk), 15. Justyna Anuszewska (Sietom).

W ćwierćfinałach turnieju męskiego znalazło się czterech gdańszczan, ale na podium dostał się tylko Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS). W ćwierćfinale pokonał kolegę klubowego Krystiana Gryglewskiego 15:8, a w półfinale Białorusina Siarheja Byka 15:11. W finale Janda przegrał z Leszkiem Rajskim (KSz Wrocławianie) 11:15.

Klasyfikacja florecistów: 1. Leszek Rajski (KSz Wrocławianie), 2. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), 3. Siarhej Byk (Białoruś) i Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa), 5. Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań), 6. Paweł Kawiecki, 7. Krystian Gryglewski, 8. M. Janda, 9. Paweł Osmański, 10. Michał Siess (wszyscy Sietom).

Florecistki do lat 17: 1. Sandra Sulik, 2. Julia Chrzanowska (obie Budowlani Toruń), 3. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk) i Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice), 5. Beata Żurowska (KSz Wrocławianie), Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznań), 7. Aleksandra Frąckowiak (KSz Wrocławianie), 8. Anna Szymczak (Atena), 11. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk), 14. Marianna Jankowska (Atena).

Floreciści do lat 17: 1. Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie), 2. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk), 3. Marek Pilszak (Atena) i Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań), 5. Ludwik de Bazelaire (AZS AWF Warszawa), 6. Oskar Orszyński (Warta Muszkieterowie Poznań), 7. Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław), 8. Adam Korpaczewski, 13. Jędrzej Krukowski, 16. Patryk Szulpin (wszyscy Atena).

Najlepszych dekorowali prorektor AWFiS, prof. Kazimierz Kochanowicz oraz przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu, prof. Wojciech Przybylski.