Floret: Szymczak z brązem mistrzostw świata

Na mistrzostwach świata juniorów młodszych i juniorów w szermierce, które odbywają się w Taszkiencie (Uzbekistan), brązowy medal zdobyła drużyna florecistek, w której składzie walczyła Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk. Wcześniej Szymczak zajęła siódme miejsce w turnieju indywidualnym.

Zawiedli floreciści, którzy zajmują drugie miejsce w światowym rankingu. Polacy w składzie z Maciejem Podralskim oraz Piotrem Sobczakiem (obaj Sietom) zajęli dopiero 10. pozycję. Podralski turniej indywidualny skończył na 59. miejscu.

Floret kobiet

Turniej indywidualny: 1. Sara Taffel (USA); 2. Eleanor Harvey (Kanada); 3. Leonie Ebert (Niemcy) i Yiting Fu (Chiny); 5. Komaki Kikuchi (Japonia); 6. Sabrina Massialas (USA); 7. Anna Szymczak (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk); 8. Daylen Cri Moreno Valiente (Kuba)… 20. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin); 22. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice). Startowało 88 florecistek.

Turniej drużynowy: 1. Włochy; 2. USA; 3. Polska (Marika Chrzanowska – AZS UAM Poznań, Martyna Długosz, Anna Szymczak, Julia Walczyk); 4. Rosja; 5. Rumunia; 6. Węgry; 7. Japonia; 8. Niemcy. Startowały 22 drużyny.

Floret mężczyzn

Turniej indywidualny: 1. Damiano Rosatelli (Włochy); 2. Francesco Ingargiola (Włochy); 3. Mengkai Huang (Chiny) i Hyeonjun Yang (Korea Południowa); 5. Andras Nemeth (Węgry); 6. Andrzej Rządkowski (Polska, KSz Wrocławianie); 7. Samuel Moelis (USA); 8. Kolja Dahlin (Dania)… 11. Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań); 59. Maciej Podralski (Sietom). Startowało 112 florecistów.