Floret: Michał Siess drugi w Pucharze Świata do lat 20

Michał Siess, zawodnik gdańskiego klubu Sietom AZS AWFiS, zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata do lat 20 we francuskim Aix en Provence.

Podopieczny trenera Łukasza Szymańskiego w finale uległ Włochowi Filippo Guerra 9:15. Był to ostatni sprawdzian dla juniorów przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Chorwacji (6-10 marca).

Wyniki - ćwierćfinały: Filippo Guerra (Włochy) ? Maxime Pauty (Francja) 15:13; Michał Siess (Polska) ? Timur Safin 15:14; Kirill Liczagin (obaj Rosja) ? Erwann Auclin (Francja) 15:8; Andre Santa (Niemcy) ? Francesco Ingargiola (Włochy) 15:13. Półfinały: Guerra ? Santa 15:2; Siess ? Liczagin 15:13. Finał:  Guerra ? Siess 15:9. Kolejność: 1. Guerra; 2. Siess; 3. Liczagin; 4. Santa; 5. Safin i Auclin. Startowało 78 zawodników.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski I zajęła 5. miejsce, a Polski II - 6. Wyniki - ćwierćfinały: Rosja I ? Dania 45:18; Niemcy ? Polska I 45:37; Francja I ? Polska II 45:32; Japonia ? Rosja II 41:40. Półfinały: Niemcy ? Japonia I 45:36; Rosja ? Francja I 45:27. Finał: Rosja - Niemcy 45:32. Kolejność: 1. Rosja; 2. Niemcy; 3. Francja I; 4. Japonia; 5. Polska I; 6. Polska II; 7.Rosja II; 8. Dania.